Що таке “Куренівка”. Принципи роботи нового арт-простору на Подолі.

У травні на мапі Києва з’явилася нова точка – Палац культури “Куренівка”. Його побудували бьорнери: творчі люди з усієї України, які називають себе носіями культури Burning Man. Чим це місце відрізняється від інших арт просторів міста та до чого тут Burning Man і головне – як це працює?

Перше про що ми розповідаємо нашим гостям, це те що простір “Куренівки” можна умовно розділити на 2 частини: місце де ми створюємо творчі проекти і місце де ми їх презентуємо. Для створення творчих проектів у нас більше 600 квадратних метрів, які ми облаштовуємо під майстерні. Тут вже оселилася керамічна майстерня з великою піччю для випалу, квіткова майстерня будує студію з рослинами, починає своє будівництво музична студія SoundLab і мейкер-спейс, планує облаштуватись студія для друку на тканинах(шовкографія). Ця площа може вмістити ще 5-10 студій різних напрямків і ми запрошуємо митців, – тих хто готовий творити заради мистецтва, мають наміри самостійно створювати майстерні для втілення власних проектів!
Частина локації призначена для презентації творчості – це великий лофт “Вітальня” з 12 метровою стелею і площею в 350 квадратних метрів, а також затишний, але не маленький дворик в 300 метрів. Тут можна проводити лекції та майстер-класи, презентації та виставки, театральні вистави та кінопокази, концерти та вечірки.
Організатором заходу може стати кожен, необов’язково для цього бути резидентом майстерень “Куренівка”. Ми не здаємо наше місце в оренду, а воліємо виступати в ролі співорганізаторів подій, надаючи не тільки локацію, але технічне забезпечення, бокс-офіс, і супутні сервіси.

Ми не любимо називати себе арт-простором, “Куренівка” це місце для творчості. Наша місія – створювати атмосферу в якій люди будуть реалізовувати будь-які творчі проекти разом. А творчість не завжди претендує бути мистецтвом, це більш обширний термін. Ми розуміємо що не кожний може одразу бути митцем, потрібен талант та роки практики, а ось творити може почати кожен. Приходьте в “Куренівку” прямо зараз і ми направимо вашу енергію в правильне русло.

А причому тут Burning Man? “Куренівка” замислювалася як будинок спільноти українських бьорнерів і принципи Burning Man ми вписали в власну “конституцію”.

1. Завдяки принципу “радикальне включення” у нас немає і ніколи не буде фейс-контролю або дрес-коду.

2. Завдяки принципу “дарування” ми змогли відкрити “Куренівку”, велика частина того що знаходиться всередині стін колишнього СТО це подарунки, ми все побудували за рахунок краудфаундинга і краудсорсингу.

3. Принцип “декомодифікації” оберігає нас від торгівлі власними символами, від перетворення нашого простору в майданчик рекламних брендів, від грошей як мотиву творчості.

4. Принцип “радикальної самодостатності” нагадує нам, що найнадійніше розраховувати на власні ресурси. Хочеш майстерню по виготовленню секс-іграшок? Побудуй її сам!

5. “Радикальне самовираження” – те що відрізняє нас від інших просторів. У нас немає заборонених і табуйованих тем. Хочете зробити виставку хуй-війні? Велкам. Організувати всесвітній з’їзд лібертаріанців? Приходьте.

6. Принцип “громадських зусиль”, це те чим може пишатися “Куренівка”. Великий простір вміщує багато різних людей. Багато різних людей здатні створювати несподівано масштабні проекти.

7. Принцип “громадянської відповідальності” дозволяє нам працювати на благо розвитку України, шанувати закони і допомагати країні змінитися на краще.

8. Принцип “не залишати сліду” – ми намагаємося мінімізувати появу сміття в принципі. У нас повна заборона на використання одноразового посуду, ми не продаємо воду та інші напої в пластиковій тарі. У нас власна станція сортування сміття і налагоджені шляхи його утилізації.

9. Принцип “участі” закликає нас не стояти осторонь, а допомагати один одному.

10. Принцип “Тут і зараз” нагадує нам про важливість моменту, про перевагу реального життя над віртуальним, про те, що мрія відкладена на завтра, може ніколи не здійснитися.


11-й принцип “Куренівки” – “толерантність”. Толерантність до безглуздих ідей, до нестандартних людей, до чужої думки, нестандартному зовнішньому вигляду, до іншого погляду на світ. Ми ще вчимося бути толерантними, у нас не завжди це виходить, але ми знаємо, що це важливо!

По суті, ми надихалися культурою Burning Man для створення цього простору, але важливо те, що ми не обмежені тільки нею. Наш простір повністю відкритий для будь-яких проектів, без урахування того, наскільки ви є “торічнім бьорнером”.

Палац культури “Куренівка” все ще в стадії свого становлення, ми будуємося, облаштовуємо простір, тестуємо і експериментуємо. Всі наші “правила” і установки гнучкі, лише принципи непорушні. Ми готові до будь-яких ідей, пропозицій, запитів і проектів. Давайте змінювати культуру разом!

Допомогти в побудові ПК “Куренівка” можна по-різному:

1. Переказати зручну для вас суму коштів на платіжної сторінці  –https://secure.wayforpay.com/payment/Kurenivka

2. Весь ремонт ми робимо самостійно, тож приходьте ввечері або на вихідних на будівництво та допомагайте своєю працею! Нам знадобляться старі меблі та робочі інструменти.Список необхідного є на сайті.

3. Розкажіть про наш проект своїм друзям. Чим більше людей долучиться, тим різноманітним та наповненим буде наш простір.

Давайте будувати палац культури “Куренівка” разом! Дякуємо!