10 принципів Burning Man

1. Радикальне включення. Будь-хто може стати частиною Burning Man. Ми раді вітати та поважаємо тебе, незнайомцю! Передумов для участі у спільноті не існує.

2. Дарування. Burning Man присвячений даруванню. Цінність будь-якого дарунку безумовна. Дарування не передбачає повернення або обміну на будь-що подібної вартості.

3. Декоммодифікація. Відсутність комерційної складової. Щоб зберегти дух дарування, наша спільнота прагне створити середовище, вільне від комерційного спонсорства, транзакцій або реклами. Ми захищаємо нашу культуру від подібної експлуатації. Ми наполягаємо на заміні споживання творчою участю.

4. Радикальне самозабезпечення. Burning Man надихає людину виявляти, удосконалювати і довіряти своїм внутрішнім ресурсам.

5. Радикальне самовираження. Радикальне самовираження походить від унікальності дарів учасника. Ніхто крім самого учасника або творчої групи не може визначати зміст дарунків, що пропонуються іншим. Тому той, хто дарує, має поважати права і свободи того, хто має цей дар прийняти.

6. Спільна робота. У нашому ком’юніті цінуються взаємодія та співпраця. Ми прагнемо створювати, підтримувати і захищати соціальні утворення, публічні простори, твори мистецтва та методи комунікації, які все це підтримують.

7. Громадянська відповідальність. Ми цінуємо громадське суспільство. Члени ком’юніті – організатори заходів – приймають на себе відповідальність за громадську безпеку, а також зобов’язані стежити за дотриманням локального законодавства.

8. Не залишай слідів. Наша спільнота дбайливо ставиться до природи. Ми ніколи не залишаємо ніяких фізичних слідів нашої активності, де б ми не збиралися. Ми прибираємо усе, і, по можливості, намагаємося залишити після себе місце в кращому стані, аніж воно було до нас.

9. Участь. Ми базуємось на тому, що участь має бути тотальною. Ми віримо, що трансформація, яка відбувається з людиною або соціумом, неможлива без активної персональної участі. Ми досягаємо існування виключно діями. Усі запрошуються до роботи. Усі запрошуються до гри. Ми робимо світ реальним через дії, що відкривають серця.

10. Невідкладність. Безпосередній досвід – один з найважливіших постулатів нашої культури. Ми прагнемо долати бар’єри, що відділяють нас від розуміння нашого внутрішнього “я”, реальності, що нас оточує, і контактувати з природою, що перевершує сили людини. Жодна ідея не замінить досвіду.