Burning Man 2020: Чаcті Питання (FAQ)

Привіт! Це переклад українською офіційного FAQ щодо ситуації із перенесенням Burning Man 2020 “Multiverse” з пустелі Black Rock у мережу інтернет:

Йой. Що відбувається?

Як усі ми знаємо, коронавірус (COVID-19) продовжує сіяти хаос в усьому світі. Зважаючи на це, вірогідність безпечно зібрати 80 000 людей цього літа є надзвичайно низькою. Оскільки Black Rock City вимагає співпраці та прихильності цілої громади – художників, будівельників, організаторів тематичних таборів, волонтерів, місцевих учасників та багатьох інших, а також значних інвестицій часу, грошей та енергії, ми не вважаємо, що продовжувати чекати і сподіватися на краще це практично. Ми також не вважаємо, що це було б справедливо щодо членів нашої спільноти, що є вкрай відданими цій події. Окрім загальних проблем щодо коронавірусу, нові оподаткування та непотрібні витратні вимоги з боку Бюро Землеустрою серйозно загрожують створенню Black Rock City в пустелі Black Rock. Якщо у майбутньому ми плануємо будувати наше місто на державних землях, маємо готуватися до нових проблем із цим бюро.

 

Що це означає для майбутнього організації? Що ви будете робити замість того, щоб будувати місто в пустелі?

Усе виглядає трохи похмуро. Ми є некомерційною організацією, яка цілоріч присвячена поширенню культури Burning Man за межами Black Rock City та у світі. Наші команди витрачають багато часу та енергії на інші програми, включаючи Burners Without Borders, Fly Ranch, Регіональну мережу та наш Філософський Центр. Ми маємо намір продовжувати підтримувати ці зусилля, а також підтримувати митців грантами, видавати мікро гранти через «Burners Without Borders», готувати освітній контент, видавати книгу та започаткувати культурний журнал. За вашої підтримки ми продовжуватимемо цю роботу. Ми також продовжуватимемо спільно реалізовувати навчальні ініціативи за допомогою офлайн та онлайн зібрань, які дозволять нам залишатися на зв’язку з усіма протягом року. Нам доведеться це робити ефективніше і з меншими ресурсами, але робота буде тривати далі. Яким чином би не змінився цей світ наслідок кризи, йому як ніколи раніше буде потрібен Burning Man.

Ми особливо раді переорієнтувати наші зусилля на спільне створення колективного онлайн-святкування The Multiverse, також відомого як віртуальне місто Black Rock або «VBRC» (дивіться, що ми вже зробили).

Віртуальне місто  Black Rock? Як це виглядатиме?

У цьому Мультивсесвіті Black Rock City відбудеться в інтернеті, і ми будемо раді побачити кожного, хто забажає приєднатися. На віртуальній Плаї немає обмежень щодо участі. Так само як і в пустелі, у нас будуть  витрати і нам потрібно буде створити якийсь «квиток». Ми опрацьовуємо ці деталі і поділимось ними, як тільки зможемо. Це буде зовсім не таке місто, яке ми будували усі ці роки; ми знаємо, що немає заміни особистому досвіду. Це буде новий тип Бьорну. Ми хочемо разом створити Бьорн в інтернеті на 100 000 учасників, щоб поділитися нашими пристрастями, вивчити нові приємні способи жити стабільно, єднатися у ці складні часи та піклуватися один про одного. Ми знаємо, що наша громада має величезний потенціал для подолання викликів світу. Зробимо це разом. Якщо ви хочете співпрацювати, повідомте нас про це!

 

Якими будуть економічні наслідки цього рішення для проекту Burning Man? 

Тільки за вашої підтримки. Квитки до Black Rock City – це наше основне джерело доходу, що становить понад 90% річного доходу некомерційної організації. Але 60% роботи, яку ми виконуємо, присвячено культурним програмам, що тривають увесь рік. Без доходу, на який можна розраховувати, ми вже прийняли і будемо продовжувати приймати важкі рішення та йти на жертви. Ми почали зі скорочення зарплат для усіх наших керівників, і нам доведеться звільнити деяких наших відданих співробітників. Ми сподіваємося повернути їх у 2021 році, але поки зарано говорити про те, як саме все це розгортатиметься. Ми скорочуємо витрати і переглядаємо кожен рядок нашого бюджету на можливі скорочення. Якщо між подушками у дивані знайдеться якась дрібнота, ми обов’язково знайдемо і її теж. Але нам насправді потрібна ваша підтримка, аби вижити. Ми не зможемо побудувати Black Rock City у 2021 році, якщо досвідчені члени нашої команди не будуть з нами.

 

Що я можу зробити, щоб Burning Man вижив?

Перш за все, не втрачайте надію. Burning Man переживе цю кризу так само, як ми переживали екзистенційні загрози у минулому. По-друге, продовжуйте горіти усіма магічними способами, про які ви й самі знаєте, зв’язуйтеся та співпрацюйте із друзями та разом вигадуйте нові способи втілення у життя 10 Принципів. По-третє, подбайте про себе та про оточуючих – Burning Man – це не місце чи річ; йдеться про культуру, яку створюють люди, і якою ми продовжуємо ділитися та винаходити її знов ізнов. Ми хочемо побачити усіх вас, прекрасні наші люди, після закінчення кризи, коли ми змінимо наші чумні маски на пилові. Нарешті, якщо ви можете дозволити собі зробити пожертву на проект Burning Man, будь ласка, зробіть це. Натомість ви станете нашим особистим героєм / героїнею / героїчною людиною іншої статі, і зможете зарахувати себе до числа щедрих душ, які допомогли врятувати Burning Man у кризовий час. Ваша щедрість матиме величезний вплив на наше колективне майбутнє!

 

Як і де ми можемо продовжувати самоорганізовуватися, обмінюватися інформацією, святкувати Burning Man та підтримувати імпульс?

Існує багато способів залученнята співпраці, і деякі з них ми ще не вигадали, або тільки починаємо вигадувати! Перш за все, ми радимо вам  поділитися своєю (COVID) історією про те як ви, ваші колеги по кемпу чи ваші друзі та родина застосовуєте свій досвід Burning Man, щоб пережити ці дивні та складні часи. Ознайомтеся з Відповіддю на COVID від Burners Without Borders та прийміть участь в одному з їх щотижневих спілкувань з громадськістю. Щойно цього тижня ми запустили абсолютно нову ініціативу: вона називається Поза Burning Man, ви знайдете її на Medium. Цей простір присвяченийісторіям та ідеям, які можуть надихнути на колективну творчість та дії. Нам потрібні ваші історії. Будь ласка, слідкуйте за цим блогом на Medium і повідомте нам, якщо захочете зробити і  свій внесок. Ми готові бути ідейним центром та об’єднувати усіх за допомогою контенту. Можливо, ми перепрофілюємо календар Playa Events і просто зачекаємо, поки ви побачите, що можна зробити за допомогою Kindling. Як завжди, підпишіться на Jackrabbit Speaks, ознайомтеся з останніми новинами нашої світової спільноти у Burning Man Journal і будьте в курсі, оскільки ми продовжуємо додавати більше способів долучитися до спільноти під час COVID. Ви також можете перевірити ePlaya та Spark для співпраці над проектами цілоріч та по всьому світу.

 

Це все здорово звучить, що ще?

Ми також працюємо над тим, чим вже дуже сильно пишаємося. Ми називаємо це Kindling. Це контент, що розпалюватиме вогонь. Соціальна лабораторія, де ми можемо дослідити багато способів, якими ви, хранителі культури Burning Man, надихаєте та сприяєте позитивним змінам та творчим діям у світі. Будьте готові зануритися, співпрацюйте та діліться історіями та контентом із колегами-мрійниками та творцямипо всій Burnerverse. Ця нова платформа також стане місцем збору. Якщо глобальна ситуація зі здоров’ям стабілізується, ми сподіваємося провести офлайн подію у першій половині 2021 року. Ви зможете приєднатись до активістів та творців, агентів змін та підприємців для спільного навчання та спілкування. Ми із задоволенням стрибаємо у невідоме і сподіваємось, що ви будете поруч!

 

Ви пропонуєте повернення коштів? Що робити, якщо я придбав FOMO або DGS квиток на 2020 рік?

Коротка відповідь: Так, у нас є такий намір. Забезпечення відшкодування – це правильний крок назустріч членам  нашої громади, які довіряли нам стільки років і які можуть відчувати власні фінансові труднощі внаслідок пандемії. Це рішення, яке приймається в інтересах нашої культури та нашої громади. Це величезний фінансовий ризик, але ми віримо, що ті, хто має намір нам допомогти, допоможуть нам залишатися на плаву в ці складні часи. З цією метою ми просимо вас розглянути можливість дарування придбаного квитка (або частини його вартості) проекту Burning Man у якості пожертвування. Ця потреба реальна. Зверніть увагу, що хоча Black Rock City цього разу не відбувається на Плаї, але Burning Man все ще у вогні, і доволі сильному!

 

Як подати запит на повернення коштів?

Ви зможете подати запит на відшкодування через свій профіль бьорнера. Буде кілька варіантів, включаючи один для запиту повного відшкодування. Якщо ви можете, вам також запропонують пожертвувати вартість (або частину вартості) вашого квитка (-ів) та / або транспортної перепустки на підтримку Burning Man Project. Після того, як ми закінчимо розробляти інструмент повернення коштів (працюємо над цим!) і будемо готові розпочати обробку цих запитів, ми надішлемо електронні листи покупцям квитків DGS та FOMO з конкретними інструкціями. Зараз багато чого відбувається – будь ласка, знайте, що ми постійно працюємо над цим питанням!

 

Чи мені також будуть повернені податки та збори?

9%, додані до будь-якого замовлення квитків на покриття податку на розваги в Неваді, повертаються. Однак ми не в змозі повернути плату за транзакції, оскільки ці збори оцінюються та стягуються третіми сторонами з метою обробки транзакцій. Ми, звичайно, працюємо над тим, щоб отримати відшкодування для повернення коштів. О, чого ми тільки не робимо!

 

Чи підлягатиме оподаткуванню мій донейт?

Так, пожертвування вартості придбаного раніше квитка кваліфікується як подарунок з урахуванням податку. З огляду на це, донори повинні завжди звертатися до податкових бухгалтерів або юристів, щоб підтвердити, чи певний подарунок, який вони роблять, вважається визнаним як такий.

 

Чому ви не пропонуєте варіант “перенесення”, щоб квиток, який я придбав на 2020 рік, можна було б застосувати у 2021 році?

Хоча це здається логічним рішенням на перший погляд, воно насправді не дуже практичне або корисне в управлінні нашими організаційними операціями та фінансами. Заміна квитків на наступний рік лише перенесе фінансову проблему до майбутньої дати. Ми починаємо витрачати гроші на наступний Black Rock City на початку року, за цілих 9 місяців до того, як подія відбудеться – на контракти, штатний розпис, дозволи та ін. Отже, через складність та унікальний характер нашої події ми вже витратили частину коштів від проданих квитків. Хоча “перенесення” може бути розумним варіантом для більш дрібних подій із коротшими термінами підготовки, воно може служити лише дуже тимчасовою допомогою для вирішення ситуації, в якій знаходимося ми. Ми шукаємо довгострокових рішень, які зроблять нас стійкими на довгі роки. Ми вважаємо, що різниця між перенаправленнямгрошей і наявністю грошей зараз, а не надходженням їх навесні 2021 року, може становити 10-12 мільйонів доларів, і ми не знаємо, наскільки легко буде компенсувати такий дефіцит на той час.

 

У вас немає фонду «на чорний день» чи «розумного резерву» для подібних речей?

Так, проект Burning Man має приблизно 10 мільйонів доларів резервних фондів для покриття непередбачуваних ситуацій, але ця криза виходить далеко за рамки будь-якого звичайного сценарію планування. Оскільки ми надаємо відшкодування та тримаємо гроші за квитки окремо від наших операційних витрат, ми зараз використовуємо резерв для виживання. Ми не очікуємо, що у нас лишиться резерв до кінця поточного року. Правду кажучи, без суттєвихзмін, сильнихскорочень та великої кількості повернень ми могли б залишатися операційними лише кілька місяців на наших резервних фондах.

 

Хіба проект Burning Man не має страхування на скасування?

Хоча у нас є страхування від скасування для певних ситуацій, наш страховий поліс не покриває скасування через епідемії або пандемії. Ми не сподіваємось отримати будь-які кошти від страхової компаніїв результаті того, що наша подія в пустелі не відбудеться цього року. Однак ми звернулися за підтримкою до Адміністрації Малого Бізнесу та вивчаємо усі можливості федеральної підтримки, що може допомогти нам пережити цей буревій.

 

Чи все-таки Бюро Землеустрою чи штат Невада скасували подію? Чи брали участь у цьому рішенні державні установи?

Ми тісно співпрацювали з державними чиновниками, і тому це рішення було повністю нашим.

 

А як щодо економічного впливу на Північну Неваду? Чи планує проект Burning Man щось на підтримку Герлаха та сусідніх громад?

Black Rock City, включаючи підготовку подій та активність учасників, щорічно вливає в економіку Північної Невади 75 мільйонів доларів. Немає сумнівів, особливо у рік, коли економіці завдано величезного удару, щодо того, що скасування події матиме значний вплив на громади Ріно, Емпайра, Герлаха та інші громади Північної Невади. Ми віддані своїм сусідам у Неваді і працюємо над деякими ідеями щодо компенсації. Наприклад, разом із Fly Ranch та LAGI 2020 design challenge ми працюємо над вибудовуванням стабільних джерел економічної вигоди для регіону. Хоча нинішня ситуація заважає нам проводити групові заняття чи прогулянки на природі, це не зупиняє постійного прогресу у напрямку створення цілорічного сільського центру креативної культури для громади Burning Man та сусідніх громад.

 

Навіщо скасовувати зараз? У чому недолік підходу “зачекаємо та подивимось”?

Burning Man – це спільнота людей, яка проводить тижні, місяці, а в деяких випадках роки плануючи, готуючи, будуючи та створюючи для того, щоб ми могли зібратися разом та потрапити у найвибагливіше, найпривабливіше та найяскравіше місто планети. Враховуючи цю реальність, для прийняття рішення не можна чекати літа. Очікування коштуватиме грошей та часу учасникам, організації та різним партнерським агенціям, хоча, правду сказати, ми чекали стільки, скільки могли, поки прийняли це рішення. Зараз саме час.

 

Тема цього року є / була / буде The Multiverse. Якою буде тема на 2021 рік?

The Multiverse дозволяє розглядати майже нескінченний набір можливостей, але, чесно кажучи, ніхто такого не передбачив. Давайте у ці незвичні часи продовжимо відкривати нові двері досвіду та сприйняття за допомогою технологій та власної винахідливості. На даний момент ми не насмілимося передбачати тему 2021 року. Вона розкриється сама.

 

Чи відбудеться подія у Black Rock City в 2021 році?

Ми, звичайно, сподіваємось на це. Ми не знаємо, якою буде ситуація в галузі охорони здоров’я через рік, чи який вплив пандемія на той час матиме на наших учасників, нашу організацію чи глобальну економіку. Це також буде залежати від того, чи забажає Бюро Землеустрою, наш дозвільний орган, співпрацювати з нами більш плідно. Як ви можете знати, Бюро накладає високі нарахуваннята обмеження, що ускладнює нам продовження проведення нашої події в пустелі Black Rock. За вашої постійної підтримки, якщо ми зможемо підтримати організацію на плаву і порозумітися з Бюро, – так, людина знову запалає у Black Rock City.

 

Ви не відповіли на моє запитання!

Ми знаємо, що лишилося іще багато запитань, на які ми не відповіли. У нас немає всіх відповідей! Як і ви, ми тут блукаємо у темряві. Ми будемо ділитисяінформацією протягом найближчих місяців, і як завжди, слідкуйте за новинами через Jackrabbit Speaks та Burning Man Journal.  

А також підписуйтесь та слідкуйте за каналом “Куренівський Кур’єр“, який вчасно та рідною мовою доносить усе важливе, що пов’язане із культурою Burning Man, і не тільки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *